PDO için 4D sürücüsü (PDO_4D)

Giriş

Uyarı

Bu eklenti DENEYSELDİR. Bu eklentinin davranışı, işlev isimleri ve tüm belgeleri PHP'nin sonraki sürümlerinde hiçbir duyuru yapılmaksızın değiştirilebilir. Bu riski göze alamayacaksanız bu eklentiyi kullanmayın.

PDO_4D, PHP Veri Nesneleri Arayüzünün (PDO) 4D veritabanlarına erişimini mümkün kılmak için gerçeklenmiş bir sürücüdür.

4D, 70 ülkede milyonlarca (yankı) son kullanıcı tarafından kullanılan, binlerce (yankı) geliştiricisi olan ve iş uygulamalarını geliştirilmesini kolaylaştıran ve hızlandıran bütünleşik bir platformdur.

ANSI SQL ilişkisel veritabanlarını ve toplu hareketleri destekleyen bütünleşik araçlar ile birlikte gelen, 100 yüksek seviyeden komut, yerleşik bir HTTP sunucusu, uygulama sunucusu ve benzerlerini içerin 4. nesil bir dildir. Windows, Mac veya diğer HTTP sunucuları dahil aynı andra yüzlerce kullanıcıya yönelik uygulamaların oluşturulmasını ve geliştirilmesini sağlar.

4D ayrıca bir açık platformdur. Çeşitli ortamları (OCI üzerinden Oracle, SOAP istemci ve sunucusu, Flex veri kaynağı, tüm ODBC veritabanları, HTTP üzerinden XML, vb.) için ön ve art alan uygulaması olarak davranan bağlayıcılar dahil, eklenti oluşturmak için eksiksiz bir arayüz ile gelir.

HTTP hizmetleri ve 4D veritabanlarına PDO_4D süarücüsünü kullanarak doğrudan erişebilen 4D uygulamaları ile etkileşim yeteneği de vardır.

4D geliştirme ortamı hakkında ayrıntılı bilgiyi » http://www.4d.com/ adresinden edinebilirsiniz.

PDO_4D sürcüsü Windows (Vista), Mac OS X (10.5) ve Linux (Debian'da denenmiştir) üzerinde çalışmak için geliştirilmiştir. Daha eski platformlarda da çalışabiril, ancak bnlar desteklenmemektedir.

İçindekiler